Lebster Blog Award

Dziękuję ślicznie za nominację :) Mysia
Osobiście nie bardzo lubię się w to bawić, ale raz zrobię wyjątek, a co mi tam! :)
A więc..

1. Skąd zaczerpnęłaś inspirację odnośnie pisania bloga?
Oczywiście z mojego kochanego Kuroko no Basket! Kiedy bardzo spodoba mi się jakaś historia, po prostu muszę umieścić tam swojego bohatera/bohaterkę.
2. Od jakiego czasu piszesz bloga?
Ten powstał jakoś w grudniu (sprawdzam: 26 grudnia), chociaż mam jeszcze jednego, graficznego i zaraz będzie już miał roczek! To moje własne, ale w blogosferze byłam już wcześniej i też nie jest to moje pierwsze opowiadanie.
3. Czy prowadzisz go samodzielnie czy też z kimś? Dlaczego?
Samodzielnie. Czemu? To moja własna wizja :)
4. Masz jakieś ulubione książki, filmy? Jakie?
Kiedyś czytałam więcej, ale chyba bardzo mało znana (ale cudowna!) saga Ulysses'a Moor'a, opowieści z Narni i Atramentowe serce autorstwa Cornelii Funke. Od czasu do czasu czytam jakieś młodzieżówki, ale żadne nie zasługują na jakieś specjalne wyróżnienie jak powyższe. No i mogę zapomnieć o Patricku Redmondzie i jego perełce Gra w życzenia, a także Wojnie światów Herberta Geogre'a Wellsa, która zainspirowała Stevena Spielberga do stworzenia filmu. Mam tak stare wydanie (1977), że książka niemal rozpada mi się w rękach :)
5. Czy są jakieś postacie, z którymi się utożsamiasz?
Raczej nie. To ja tu jestem od wprowadzania mojej postaci w cudze historie :D
Chyba jestem zbyt skomplikowana, by jakaś postać mnie odzwierciedlała.
6. O spotkaniu z kim sławnym marzysz i dlaczego?
Trudne pytanie. To nie tak, że chciałabym kogoś sławnego spotkać. Nie wszyscy sławni są wartościowymi ludźmi, a to właśnie takich chciałabym poznać. Lecz jeśli już miałabym wybierać, to byłaby to chyba nasza drużyna siatkarska i Florence :)
Uwielbiam siatkówkę!
7. Jacy są Twoi ulubieni pisarze? 
Na pewno nie Stephenie Meyer. Myślę, że Stephen King, J.K. Rowling, a z takich mniej znanych to Pierdomenico Baccalario.
8. Jacy są Twoi ulubieni bloggerzy?
Ojej, komuś kto "przekwalifikował" się z graficznej części blogosfery do tej pisarskiej, ciężko na to odpowiedzieć. Kiedyś na onecie czytałam pewnego bloga o siatkówce, naprawdę wspaniała historia, cudownie napisana. Dorotę, bo tam miała na imię właścicielka, bardzo podziwiałam i nadal podziwiam. Łapcie linka do jej bloga :) KLIK
9. Czy wydarzenia na Twoim blogu są fikcją czy też z życia wzięte?
Zdecydowanie fikcja. 
10. Gdyby można było wyjąć jakąś postać z książki, kto by to był i dlaczego?
Może to dziwne, ale byłaby to Nagini z Harrego Pottera :) Chciałabym takiego posłusznego węża.
11. Ile czasu poświęcasz na prowadzenie bloga?
Dwóch blogów - dużo :) W wolnym czasie piszę (nawet podczas czekania na przystanku - o dzięki Ci, Bloggerze na komórkę!) i tworzę jakieś graficzne rzeczy. Praktycznie ciągle jestem na komputerze, bo niestety w mojej miejscowości nie ma nikogo w moim wieku.

Z racji, że mało się orientuję wśród blogów pisarskich, nominację odłożę na później, kiedy już znajdę odpowiedniego bloga :)

1 komentarz:

  1. Oooo też przeczytałam serie Ulysses'a Moor'a. Właściwie to od tego zaczeła się moja przygoda z czytaniem :)

    OdpowiedzUsuń